SON EKLENENLER

Solhan’da Buruk Mezuniyet Töreni

Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi mezuniyet töreni düzenledi. Düzenlenen törende okul birincisi Merve Numanoğlu Filistinde yaşananlarla ilgili buruk bir mezuniyet yaşadıklarını belirterek programa katılanları Filistin’deki şehitler için Fatiha okumaya davet etti.
12 Haziran 2024 12:37

Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törene Kaymakam Muhammed Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Çiftçi, Vaiz Osman Numanoğlu, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan mezuniyet töreni Müezzin Metin Yarar’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Okul müdürü Mikail Azak ile Milli Eğitim Müdürü Muhittin Çiftçi konuşmalarında mezun olan öğrencileri tebrik ederek, hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan okul birincisi Merve Numanoğlu, “Aylardan beri Filistinli Müslüman kardeşlerimize reva görülen zulümlerden dolayı buruk bir mezuniyet sevinci yaşıyoruz. İzninizle mezuniyetlerimizi Gazze de şehit edilen ve belki de bu gün bizim gibi mezun olması beklenen kardeşlerimize ithaf ediyorum. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken; Hepinizi Filistin de şehit edilen kardeşlerimiz de dahil olmak üzere tüm şehitlerimizin aziz ruhlarına bir Fatiha okumaya davet ediyorum.” dedi.

İlçe Kaymakamı Muhammed Çetin ise, “Filistin bütün insanlık için kanayan bir yara 21. yüzyılda medeniyetin hangi noktaya geldiğini konuşulduğu bir yerde halen zalimce, aşağılıkça insanların canına kıyılıyor. Dünya kurulduğundan bu yana zalim zalimliğini yapmıştır ama zalimin karşısında her zaman haklı ve güçlülerin olması gerekiyor.” dedi.

Mezuniyetin hayatın geri kalanının devamı olarak görmek gerektiğini söyleyen Kaymakam Çetin, “Özel hayatınızda, iş hayatınızda, eğitim hayatınızda mutlaka zorluklarla karşılaşacaksınız ama pes etmeyin. Üstesinden geleceksiniz bugün güzel bir gün hepinizi, ailelerinizi, öğretmenlerinizi tebrik ediyor, hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Program başarılı olan öğrencilere plaket, mezun olan öğrencilere belgeleri verildikten hatıra fotoğrafı çekilerek sona erdi. 
 

bingolgundem.com
Bu haberin tüm hakları bingolgundem.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER