SMS’le gelen bu linke sakın tıklamayın!

Dolandırıcılar bu sefer ‘aşı’ yalanına başvurdu. Sağlık Bakanlığı, SMS ile telefonlara gelen linklere tıklanmaması gerektiğini belirtti.
24 Ocak 2021 09:23

Dolandırıcılar  Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilmiş izlenimi verilerek ‘aşı sıranız geldi’ mesajı atarak aldatıyor.

Sağlık Bakanlığı son zamanlarda gelen şikayetler üzerine bir açıklama yaptı.

Bakanlık, SMS ile vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiği belirtilerek, SMS'de yer alan linke tıklanılmaması uyarısında bulunuldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN SAHTE MESAJ UYARISI

Bakanlık tarafından gönderilmiş izlenimi verilen mesajlar ile vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiği belirtilerek, "Dolandırıcıların gönderdikleri SMS'de yer alan linke tıklayan vatandaşların kişisel bilgileri dolandırıcıların eline geçmektedir.

Bakanlık vatandaşlara 'aşı sıranız geldi' içerikli bir SMS göndermemektedir. Kişisel bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız, kısa mesajda yer alan linke tıklamayınız" denildi.

AŞI SIRASI NASIL ÖĞRENİLİYOR?

Aşı sırasını öğrenmek için e-Nabız uygulamasına girerek  Covid-19 aşısı yapılacak grupta yer alınıp alınmadığının kontrol edilebileceği vurgulanarak, "Aşı yapılacak grupta olup olmadığınızı SMS ile öğrenmek için 'Aşı' yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının 4 hanesini yazıp 2023'e SMS gönderebilirsiniz" ifadeleri kullanıldı.

MİLLİ GAZETE

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #