Kılıçdaroğlu’dan Camiye Yardım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl'ün Solhan İlçesinden gelen camiye yardım talebi üzerine cami çatısı için ihtiyaç duyulan malzeme yardımında bulundu.
10 Eylül 2021 18:57

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı taziye için gittiği bir camii de cemaat tarafından gelen çatı sacı talebini CHP Genel Başkanına ilettiğini belirterek, Kılıçdaroğlu'nun sac talebini karşılayıp, “Her zaman için Solhanlı hemşehrilerimizin yanında olacağının sözünü verip tüm Solhanlı'lara selamlarını iletti.” dedi.

CHP Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,

“Bir kaç gün önce taziye için gittiğim Solhan Yeşilova Mahallesinde Ğırava Camii cemaatinin çatı için sac ihtiyacı talebi iletildi.  Önümüz sonbahar ve yağmur mevsimidir. Gasilhane ve tuvaletler yapılmış çatıyı vurmasalar bütün emekleri heba olacaktı. Cemaat, sac maliyetinin kendileri için yüksek olduğunu belirtti. Konuyu Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na illetim. Genel Başkanımız 04 Eylül 2021 tarihinde Gece Saat 22.00’de (20 Dakika sonra) dönüş yaptı. Genel başkanımız, ‘Mehmet Başkanım yarın ilk işin bu Camii cemaatinin talebini yerine getirmek olacak’ dedi. Piyasa araştırmamızı yaptıktan sonra Ğırava Camimizin ihtiyacı olan Çatı sacını alıp teslim ettik. Halkım, Bölgem Solhan Yeşilova Mahallesi adına Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürü borç biliyorum. Sacı teslim ettiğimiz Cami cemaati, genel başkanımıza teşekkür etmek istedi. Aradığımız vakitte MYK toplantısı olduğu için görüşmeyi sağlayamadık ancak sonra kendileri dönüş yapınca halkımızın teşekkürlerini ilettik. Sayın Genel Başkanımız, Her zaman için Solhanlı hemşehrilerimizin yanında olacağını sözünü verip tüm Solhanlı'lara selamlarını iletti.”

ifadelerini kullandı.

BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #