SON EKLENENLER

İslami İlimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Pandemi nedeniyle toplu halde yapılamayan mezuniyet törenimiz, fakültelerimiz tarafından bağımsız olarak yapılıyor. Bu kapsamda Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı mezuniyet törenini pandemi kurallarına uyarak gerçekleştirdi.
15 Temmuz 2021 11:13

Recep Tayyip Erdoğan Kongre merkezinde 13 Temmuz Salı günü gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Prof. Dr. Ramazan Solmaz, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Agâh, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

“İlahiyat fakültesi mezunları topluma direk etki eden, yönlendiren, aydınlatan bireylerdir”
 Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak mezun öğrencilerin mezuniyet heyecanlarına ortak olduklarını ifade ederek, “Böyle bir günde bir arada olmak bizleri mutlu ediyor. Buradaki lisans dönemi yolculuğunuz bitti. Ama yolculuğunuz devam ediyor. Henüz işin başındasınız, sorumluluklarınız daha fazla olacaktır. Kiminiz akademisyen, kiminiz öğretmen olacaksınız. İlahiyat fakültesi mezunları topluma direk etki eden, yönlendiren, aydınlatan bireylerdir. Toplum içerisinde sorumluluklarımız var. Kendi başımıza değiliz, bir köşeye çekilip hayatımızı devam ettiremeyiz, bizim topluma yardımcı olmamız gerekiyor. Yaşantımızla, faaliyetlerimizle ve eğitimimizle bu sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. İlahiyatçılar olarak bir misyona sahipsiniz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Çapak, “Sizleri aileleriniz bizlere teslim ettiği günden bu yana hocalarınız ile birlikte sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bugünden sonra sizleri ailelerinize tekrardan teslim ediyoruz. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin. Bundan sonraki süreçte mutlu ve huzurlu bir hayat sizleriniz olsun” şeklinde konuştu.

“Biz Allah’ın bize emri olan ‘Oku’ emrini yerine getiriyoruz”
Mezuniyet töreninde konuşan İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Agâh, “Bu mutlu gün inşallah geleceğin vesilesi olacaktır. Biz, Allah’ın bize emri olan ‘Oku’ emrini yerine getiriyoruz. İlimler, dünyanın varoluşu ile beraber insanın ölümüne kadar her anımızda vardır. Dini ilimler hem dünyada, hem ahirete yol göstericidir. Bu sadece dini ilimler ile kalmayarak, her alanda ilim sahibi olmak farzdır.” dedi.

“Hayatımızda biten her bir dönem, yeni bir dönemin başlangıcını oluşturmaktadır”
Mezun öğrenciler adına konuşan Gıyasettin Korkutata, “İnsanın önemli anlarından biri de hayalini kurduğu üniversiteden mezun olup, hayata atılacağı gündür. Farklı bölgelerden buraya gelerek beş yıl boyunca arkadaşlık ve kardeşlik duyguları ile kader birliği yaptık ve bu güzel bölümden mezun olmanın gururunu yaşıyoruz. Unutmayalım ki, hayatımızda biten her bir dönem, yeni bir dönemin başlangıcını oluşturmaktadır. Bugün mezun olduk, fakat bizim mücadelemiz devam edecektir” şeklinde duygularını dile getirdi.
 

BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER