GÜNEY, "ÖĞRETMENLİK, FEDAKÂRLIKLA YOĞRULMUŞ GÖNÜL İŞÇİLİĞİDİR"

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajında, "Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Çocuklarımızın, çağın bir adım ötesinde milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olarak yetişmesinde en büyük pay kuşkusuz öğretmenlerimizindir." dedi 
23 Kasım 2020 23:52

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Çocuklarımızın, çağın bir adım ötesinde milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olarak yetişmesinde en büyük pay kuşkusuz öğretmenlerimizindir. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur.

Öğretmenlik; zorlukla, mücadeleyle, tahammülle ve en önemlisi sabırla anılan bir meslektir.

Öğretmenlik; samimiyet, vicdan ve sorumluluk isteyen bir meslektir.

Öğretmenlik, fedakârlıkla yoğrulmuş gönül işçiliğidir.

Öğretmenlik; doğudan batıya, güneyden kuzeye ülkemizin her coğrafyasında, her ikliminde canla başla fidanlar yetiştirmektir.

Öğretmenlik; yön gösteren, yol açan, örnek alınan kişilerin mesleğidir.

Unutulmamalıdır ki, bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, değerlerine sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin, çağı yakalayabilmesi mümkün değildir. Böyle milletler gelişemeyecek, geleceğin dünyasında da var olamayacaklardır.

Dinimiz de bilime ve öğretmenlere büyük önem vermiştir. Yüce dinimiz en büyük savaşı cehalete karşı vermiş, ilim ve irfan çağını başlatmıştır. İlim öğrenmenin her yaşta, kadın erkek herkese farz olduğunu ilan eden Peygamberimiz (sav) bir hadis-i şerifinde şöyle buyurmuştur: "Ya öğreten, ya öğrenen, ya dinleyen, ya da ilmi seven ol. Sakın beşincisi olma, helak olursun."

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ülkemizin ve milletimizin geleceğini emanet ettiğimiz, yürekleri; sevgi, şefkat ve sabırla dolu, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimizin ve emekli öğretmenlerimizin ´Öğretmenler Günü´nü kutluyorum"  

BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #