Ekinci, "Mübarek Üç Aylara Kavuşmanın Huzur ve Mutluluğunu Yaşıyoruz"

Vali Kadir Ekinci tarafından Regaip Kandili mesajı yayımlandı.
17 Şubat 2021 21:09

Vali Kadir Ekinci tarafından yayımlanan Regaip Kandili Mesajında şu ifadelere yer verildi.

Zaman içinde devam eden yolculuğumuzun manevi bir durağı olan rahmet iklimi mübarek üç aylara kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Alemlerin rabbinin biz kullarına gök sofralarını bolca çokça ihsan ettiği üç aylar, manevi coşkunun yaşandığı; ruh dünyamızı, kalbimizi ve davranışlarımız onaracağımız; hayat tarzlarımızı, gündeliklerimizi ve alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan bereket mevsimidir.

Tüm zamanlarda olduğu gibi bu güzel günlerde de, dua, niyaz ve yakarışlarımızı artırmalı, okuma ve düşünme üzerinden kendimizi bilmenin imkanını yakalamalıyız. Unuttuğumuz ve terk ettiğimiz değerleri hatırlamalı; komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve aile bağları gibi toplumumuz için çok önemli olan birliktelik duygularımızın artmasına çabalamalıyız. Aramızdaki kısır çekişmeleri, küslük ve kırgınlıkları bir yana bırakıp toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, kulluk ve salih amel şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenmenin,  medeniyetimizde mana köklerini bulan, dostluk ve kardeşliğimizi,  huzur ve selametimizi daha da artıracağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Bingöllü hemşehrilerim olmak üzere ülkemiz ve İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #