SON EKLENENLER

Binpınar Su ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Eğitimde iş birliği protokolü imzalandı

Solhan’da Karivan Gıda A.Ş. (Binpınar Su) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı.
12 Haziran 2024 12:02

Solhan İlçe Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen protokol törenine, İlçe Kaymakamı Muhammed Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Çiftçi, Karivan Gıda Su ve Ambalaj Anonim Şirketi yönetim kurulu üyesi Hüseyin Tütünen katıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Kaymakamı Muhammed Çetin, “Memleketin Afet, deprem gibi zor zamanlarında her zaman yanımızda bizlere destek olan firmamız bu gün de çocuklarımızın yanında. Çok kıymetli çok değerli bir işe imza atmışlardır. 
Özellikle Solhan da kazandıklarını tekrar Solhan da yatırıma dönüştürmeyi, çocukların geleceğine yatırım yapmalarını çok önemsiyoruz. Emeği geçen başta Binpınar yöneticilerimizden Hüseyin Tütünen hocamıza daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyleyen firma yetkilisi Hüseyin Tütünen ise, “Bu yolda giderken bizim gibi insanların yanımızda olması bizleri hem mutlu, hem de motive ediyor. Eğitimden gelen biri olarak eğitimin ülkenin temel sorunu olduğuna inanıyoruz. Bu konuda bizlerde az da olsa bir katkı sunabiliyorsak bu gurur bizim için yeterlidir.” dedi.

Bu vesileyle hayırlı bir işe imza atıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Çiftçi, hayırlara vesile olmasını temenni etti. 

Yapılan protokolle LGS (Liseye Geçiş Sınavı)’nda Türkiye geneli yüzde 7’lik dilime giren ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı sınav esasına göre ortaöğretim kurumlarını tercih eden öğrencilere burs verilecek. Ayrıca burs alan öğrencilerin mezun oldukları yıl herhangi bir üniversiteye yerleştikleri taktirde burs almaya devam edecek.
 

BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER