SON EKLENENLER

Bildik, “Haklının güçlü olduğu bir anlayış ile yönetime talibiz”

Yeniden Refah Partisi Solhan Belediye Başkanı Adayı Abdullah Bildik, seçim çalışmalarına basın mensuplarını ziyaret ederek başladı. 
28 Ocak 2024 12:23

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkan Vekili Mehmet Reşit Yılmaz ve beraberindeki heyet ile internet haber sitemiz genel yayın yönetmeni Rüştü Nesip Çiftçi’yi ziyaret eden Bildik, "Solhan ilçemize hizmet için çıktığımız bu yolda öncelikle hemşehrilerimize selam ve hürmetlerimi bildirir, sürecin milletimiz ve memleketimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim." dedi. 

'Hayra motor, şerre fren' olmak için gayret edeceğiz
Yapılan ziyaret kapsamında açıklama yapan Bildik, "Bir yerde yapılması gereken doğru, faydalı ve hayırlı işlerde eksiklik görüldüğünde burada her bireyin sorumluluk alması gerektiği inancı ile hak, hukuk, adalet ve hakka riayet hususunda üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirip şirin ilçemize hak ettiği hizmeti yapmak için yola çıktık. ‘Yönetimde Adalet’ ve ‘Paylaşımda Adalet’ ilkelerini benimseyip hakka riayet edeceğiz. Paylaşımda ahbap-çavuş ilişkisini değil hakkaniyet ölçüsünü benimseyeceğiz. Liyakate önem veren, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerini benimseyen, denetim mekanizmasını aktif tutan ve güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir anlayış ile yönetime talibiz. Kişilere özel imkanlar/hizmetler değil toplumsal menfaati önceleyerek israftan sakınıp tasarruf edeceğiz. Doğru, faydalı ve hayırlı çalışmalara yoğunlaşacağız. 'Hayra motor, şerre fren' olmak için gayret edeceğiz." dedi. 

“Temiz Toplum, Temiz Kent” sloganı ile çalışacağız
Sorumluluklarının bilinci ile çalışacaklarını söyleyen Bildik, "Milli Görüş geleneği ile hareket edip siyasete nezaket kuralları ile seçim sürecini geçireceğiz. Solhan'ın refahı için belirlediğimiz projelerimizi önümüzdeki süreçte kamuoyuna açıklayacağız. Ancak sorumluluklarımızı da unutmayacağız. Sorumluluklarımız ve asli görevimiz olan süreklilik arz edecek şu hususları da aktarmayı faydalı görüyoruz. Çevre temizliği için yeni ekip/ekipman desteğiyle “Temizlik İmandandır” düsturu ve “Temiz Toplum, Temiz Kent” sloganı ile çalışacağız. “Yol medeniyettir” şiarıyla tahrip olan yollar onarılacak, yol bakım ekibi kurulacak, yeni yol ağları da süratle belirlenip imar planına ve standartlara uygun olarak yapılacak. Çevre/toplum sağlığı için gerekli önlemler alınacak ve tespit edilen eksiklikler giderilecektir. Su depoları elden geçirilecek, sağlıklı suyun sürekliliği için çalışılacak, yeni su kaynakları için fizibilite ve arıtma tesisi proje çalışmaları hızla başlatılacaktır. D-300 Karayolu üzerinde bulunan ilçemizde çarşı merkezinde umumi wc/lavabo ihtiyacına cevap verilecek. Kabristan düzeni sağlanacak, kazı ve defin işlerinin yapılması için 'ekip' oluşturulacak.” şeklinde konuştu.

"Nazik kabulleriniz için teşekkür ederim" diyen Bildik son olarak, "Sürecin hayırlı olmasını diliyorum. Hizmet yarışında kıymetli Adaylarımızı da tebrik ediyorum. Sefer sorumluluğu ile çıktığımız bu yolda zaferin Allah'tan olduğuna inanıyor, hemşehrimizin de dua ve desteklerini talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.
 

BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER