AK Parti Eski İl Başkanı AK Parti Yetkililerini  Topa Tuttu

Önceki dönem AK Parti Bingöl İl başkanıyken görevden alınan Mehmet Hanefi Güler, AK Parti Milletvekilleri ve yerel siyasetçilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ihanet ettiklerini söyledi. “Batıda ne varsa doğuda da o olacak diyen bir Genel Başkan, bir Cumhurbaşkanı var. Öyleyse AK Parti Bingöl’de neden oy kaybediyor? Neden kimse bunun hesabını sormuyor?” diyen Güler, AK Parti'nin oy kaybetmesinin sebeplerinin sorgulanması gerektiğini söyledi.
21 Şubat 2021 14:07

“2002, 2005, 2007 yıllarında 3 milletvekili kazanırken sonraki dönemlerde partinin sürekli oy kaybetmesinin sebebinin sorgulanması gerektiğini söyleyen Güler, “O zamanlar neredeyse memlekette bir çeşme dahi yoktu. Şimdi yapılan hizmetleri say say bitmiyor. Öyleyse oylar neden düşüyor? Bunu sebebini neden kimse sormuyor?” diyen Güler, “Haksızlık yaparsan, insanların gözünün içine baka baka ayrımcılık yaparsan, bölgecilik yaparsan, akrabacılık yaparsan, yapılan işe alımlarda listede hep senin adamların olursa, hak ve adaletten ayrılırsan olacağı budur.” dedi.

GENÇLER NEDEN BİZDEN YÜZ ÇEVİRDİKLERİNİ SORGULAMAK LAZIM

“Ben AK Parti il başkanı iken kahvelere gençlere kahvelere gidiyordum. Gençlere selam veriyor, AK Parti İl Başkanı olduğumu söylüyordum.  Gençler yüzünü çeviriyorlardı. Bu genç neden benden yüzünü çeviriyorlardı? Bu gencin benden talebi ne? Benden istenen neyi karşılayamadım? Bunun için dertlenme lazım, hüzünlenmem lazım.”diyen Güler, “Siyasetin şeffaf ve dürüstçe yapılması lazım. Bakın Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi öldüğü zaman kendisini defnedilecek paraya sahip değildi. Devlet hazinesinden cenazesi defnedildi. Siyasetçi maaşı dışında bir zenginliğe sahipse herkesin oturup düşünmesi lazım. Ben maaşımla 5 trilyonluk arabaya nasıl biniyorum? Bunu halka hesap vermek zorunda.” şeklinde konuştu.

ATAMALARIN BÜYÜK BİR KISMI AKRABA-İ TAALLUKAT

Yapılan işe alım listelerinin bir takım çevrelerin akrabalarından ibaret olmasını eleştiren Güler, “Bingöl yapılanmasında kurum amirlerinin hepsi akraba-i taallukattan . Bunun hesabını bu dünyada vermeseniz de Allah hesabını sorar. Bu Recep Tayyip Erdoğan'ın emanetini ihanettir. Kim Recep Tayyip Erdoğan'ın emanetini ihanet ediyor? Onun davasını temsil edip de onun gibi hak, hukuk ve adalet noktası doğru davranmayan onun adaletine davasına ihanet ediyor.” dedi.

BİZ NİYE SİZİN SIRLARINIZI SAKLAYALIM?

Vatandaşın siteminde haklı olduğunu söyleyen Güler, “ ‘Vatandaş neden eleştiriyor?’ diyorsunuz. Vatandaş elbette eleştirecek. Sen neden bunları söylüyorsun diyorlar. Biz niye sizin sırlarınızı saklayalım? Senin hatalarını senin yüzüne vurmadığımız sürece sen hata üstüne hata yapmaya devam ediyorsun. Sen bir hiçsin, Tayyip Erdoğan'ın sırtından bir güç oldun. İnsanlar makamlara mevkilere gelebilir önemli olan adam olmaktır. Asaletli olmak, vefalı olmaktır. Bu insanların vekaletinin mührünü almışsın, bir makam mevki sahibi olmuşsun. Bu sayede senin eşin, çoluk çocuğun birçok haktan yararlanıyor, mamur oluyorlar. VİP hizmetlerden yararlanıyorlar. Öyleyse bu vatandaşa karşı vefalı olacaksın. Birine göz kırpıp, bir şey söyle, başkasına başka bir şey söyle. Onu ona düşür, bunun aleyhinde konuş. Bu gidiş nereye?” ifadelerini kullandı.

HATALARINI YÜZLERİNE VURMAMIZ LAZIM

Organize bir toplum olunması gerektiğine vurgu yapan Güler,“Hatalarını yüzlerine vurmamız lazım. Ben bugün buraya geldiğim zaman 5-10 kişi hatamı yüzüme vurursa, o zaman ben ya oturup yatağım hatayı düzeltirim ya da bir daha buraya gelmem. Ama ben geldiğim zaman herkes sıraya geçip ya işim düşerse o zaman olmaz.”diyen Güler, Vekillerin müdahalesi ile hizmetin engellendiğini söyledi.

 Güler, “Bir greyder Tavz’ın  en yukarı köyüneyken biri devreye giriyor, oradaki iş bitirilmeden Silvan'daki en ücra köye gidiyor. Buradan da birileri devreye giriyor, bu sefer gidiyor Kavar’a gidiyor. Böylece bu bölgelerdeki işlerin hiçbiri tamamlanmıyor.  Herkes şikâyetçi. Planlama olursa, hizmette adalet olursa herkes hakkına razı olur. Kurum amirleri siyasetçilerin korkusundan hiçbir şeye müdahale edemiyorlar.

BİNGÖL, BELEDİYE HİZMET BİNASI OLMAYAN TEK İL

12 yıldır bir hizmet binası olmayan tek ilin Bingöl olduğunu söyleyen Güler,“Su İşleri ayrı yerde, imar ayrı yerde, belediye başkanı ayrı yerde, fen İşleri ayrı yerde. 12 yıl bunun Türkiye'de bir örneğini gösteremezsiniz. O kadar üniversite yapılmış, havaalanları yapılmış, altyapılar yapılmış, tüneller delinmiş, tüp geçitler yapılmış, hastane, postane yapılmış, bir hizmet binası mı yapılamıyor? 12 yıldır Bingöl Belediyesinin hizmet binası yok. Bu bir siyasetçinin karnesidir, siyasetinin başarı notu buradan çıkar.” ifadelerini kullandı.

BİNGÖL'DE  AK PARTİ TEŞKİLATLARI HİÇBİR ZAMAN DİKKATE ALINMAMIŞTIR

Kendisinden önceki AK Parti il başkanlarının yetkisinin olmadığı gibi bundan sonrakilerin de yetkilerinin olacağını söyleyen Güler,  “İddia ediyorum ki en mağdur, en fikri sorulmayan kesim teşkilatlardır. Kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları, ilçe yönetimleri ve il yönetimleri hiçbir zaman Bingöl'de  dikkate alınmamıştır. İstişare edilmemiştir. Hiçbir zaman istekleri de yerine getirilmemiştir.”dedi.

Kendisinin Ak Parti düşmanı olmadığını AK Part’li olduğunu söyleyen Güler, “AK Parti üyesiyim. AK Parti delegesiyim. AK Parti mücadelesini veriyorum. AK Parti’de 3 yıl il başkanlığı yaptım. Ben AK Parti Kongresi'ne gidiyorum, bilerek küçük düşürmek maksadıyla arka saflara koyuyorlar. Biz kendimize aşmış insanlarız. Bununla marifet kazanmalıyız. Bunlardan etkilenmek kişiliği bozuk, kişiliği oluşmamış oturmamış insanların işidir. Ben önde olsam ne olur, arkada olsam ne olur, ayakta kalsam ne olur. Recep Tayyip Erdoğan bizim liderimizdir. Biz ayakta da olsa durur, liderimizi alkışlarız. Hiç sıkıntı değil. Ben iki dönem teşkilatlarımla, üyelerimle, kadın kollarımla, mahalle başkanlarımla, ilçe teşkilatlarımla gece gündüz mücadele ettim. Bir teşekkür edilse, desen ki ‘Hakkınızı helal edin. Allah sizden razı olsun’ bu çok bir şey mi? Bunun Dünyada eşi benzeri yoktur.” şeklinde konuştu.

HAVAALANINDA KARŞILAMA MERASİMİ İSTENİYORDU

İl Başkanlığı döneminde havaalanında karşılama merasimlerinde kalabalık oluşturulması yönündeki talepleri karşılamamasının da sorun edildiğine değinene Güler, “Bu sorunların hepsi sadece bizim elimizde olan sorunlardır. İstanbul’a her gün 10 tane 20 tane gidiyor, Genel Başkan Yardımcıları gidiyor. Fakat karşılanıp eşlik edilen sadece cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanımız İstanbul'a indiği zaman İstanbul İl Başkanı Parti teşkilatları tam kadro gene başkalarını karşılıyorlar ona eşlik ediyorlar. Kural bu. Bizimkiler havaalanına iniyorlar diye milletin içine düşüp taraftar topluyorlar. Araba sayıyorlar. Biz teşkilatlarının özgürleşmesi noktasında teşkilatları omurgalı duruş sağlamaları adına -bu mücadeleyi veriyoruz. Teşkilatların hakkını hukukunu koruyoruz. Bingöl’de hiçbir zaman seçilmiş il başkanı, ilçe başkanı ile istişare yapılmıyor. Millet ne düşünüyor, millet ne istiyor, ne yapmamız lazım diye kimse düşünmüyor. Nasıl Liyakat esaslı işi yapalım, nasıl insan merkezli hizmet edelim, bu adam buraya layık mıdır, değil midir? Bunlar hiçbir zaman denilmemiştir. Bu adam bana ne kadar sadıktır, beni ne kadar dinler, benim emir kulum olmaya ne kadar riayet eder diye düşünülüyor." ifadelerini kullandı.

İşte Güler’in ses getiren eleştirileri:

BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Abdullah dinc
Iste biz yillardir bunlari haykirmak icin bu cığlığı bir yerlere ulastirmak icin cirpindik. Ulastirdik dedigimiz yerlerde de vurdum duymazlarla karsilastik. Bize sizin gibi siyasetciler lazim. Yolunuz yolumuzdur baskan helal olsun..